Zaczytana Mama - Recenzja "Faro ze Słonecznej zatoki"

Książka jest bardzo mądrą pozycją z ważnym przekazem. Mówi o niesamowitej wartości jaką jest rodzina. Nie zawsze życie jest łatwe i wszystko układa się po naszej myśli, czasem musimy stawić czoła różnym przeciwnością. Pokazuje, że w ciężkich chwilach najważniejsze jest wsparcie rodziny i przyjaciół. To, że jesteśmy odmienni pod różnymi względami nie może nas dzielić.
Na samym początku książki autorka oswaja nas z imionami głównych bohaterów, ich cechami charakterów. Jednak nadchodzi pewien ciężki dzień, aby przeżyć nasi bohaterowie czyli flamingi, muszą dokonać ważnych zmian w samych sobie. Czy im się to uda?  Dla egoistycznych flamingów nie będzie to łatwe zadanie. Ta książka uczy również dobrych manier. W rozdziale „Tańce” mama flaminga poucza go, że każdemu sąsiadowi , należy mówić dzień dobry. Książka uczy małych czytelników jakimi wartościami należy się kierować.


Ogromną zaletą książki są piękne kolorowe ilustracje w soczystych barwach, które na myśl przywołują natychmiast cudowne wakacje w tropikach.
Na końcu książki znajdziecie ciekawostki dotyczące tych przepięknych ptaków. Z ciekawostek dodam, że ptaki pełny kolor osiągają po trzech latach!

Autor: Zaczytana Mama

Adres: https://blogzaczytanejmamy.com/

Instagram:https://www.instagram.com/p/BogFGlVnOIG/


Recenzowany produkt

Faro ze Słonecznej zatoki

Faro ze Słonecznej zatoki

Weronika Kurosz

Dane o produkcie

  • Format: 200 x 190 mm
  • Oprawa: twarda
  • ISBN: 978-83-62248-42-1
  • Wydanie: I, 2018

Ocena czytelników

Cena: 21,00 zł brutto