O wydawnictwie


Wydawnictwo Alegoria sp. z o.o.

Działamy od 2009 roku. Publikujemy głównie dla dzieci i młodzieży. Po co wydajemy książki i dlaczego głównie dla tych odbiorców? Bo wierzymy, że czytanie jest źródłem wolności  i niezależnego myślenia każdego człowieka, stymuluje kreatywność i tworzy potencjał twórczy. Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać, powiedział Denis Diderot. Nie zgadzamy się na to, aby dzieci przestawały myśleć, bo w myśleniu jest ich przyszłość. Dobra przyszłość.

Znajdziecie u nas piękne baśnie, mądre opowieści, historie śmieszne aczkolwiek pouczające, wiersze i bajki wierszem pisane, pasjonujące przygody dla młodszych i starszych, fantazję i magię.    

Nie chcemy jednak być szufladkowani. Dlatego jeśli trafi do nas dobry projekt adresowany do Czytelnika dorosłego - nie zrezygnujemy. Naszą perełką są tu tomiki poezji Macieja Wierszyckiego: „Byłem”, „Dla ciebie się stałem” oraz „Wciąż”, które od dwóch lat budzą zachwyt i niesłabnące zainteresowanie.

Wychodzimy z założenia, że dobra książka ma ciekawić i budzić pozytywne emocje.  Dbamy  o wysoki poziom artystyczny książek, oryginalną szatę graficzną, niebanalne treści i mądre przesłania. Współpracujemy z wieloma uznanymi autorami i grafikami, ale nie boimy się ani debiutantów, ani trudnych wyzwań.

Nasze książki cieszą się uznaniem czytelników i specjalistów literatury dziecięcej, o czym świadczą nagrody (np. Najlepsza Książka Roku IBBY 2015 dla "Obcy w lesie" D. Parlak), oraz liczne wyróżnienia w ogólnopolskich plebiscytach czytelniczych (m.in. „O Wojtku z planety Uran” A. Dydycz – najlepsza książka na gwiazdkę 2016, „Pod okiem księżyca” M. Kierenko - najlepsza książka na lato 2017,  „Księżniczka Detektyw” T. Minkiewicza - najlepsza książka na gwiazdkę 2017, „Detektyw Bzik” A. Paszkiewicz – najlepsza książka na zimę 2017).

Obiecujemy, że zawsze każdy znajdzie u nas coś dla siebie i że nigdy nie będzie z nami nudno.