Mama, żona - kobieta blog - Zapraszam na opinię o książce pt.: „Wieloświaty Rodzinne tajemnice Część 1”, jaką otrzymałam od wydawnictwa Alegoria.
„Wieloświaty Rodzinne tajemnice Część 1” to nie tylko książka z opowieścią, historią, to pokazanie ważnego problemu – problemu dzieci niepełnosprawnych.
Pokazuje realia naszego świata, odrzucenie przez rówieśników, dokuczanie przez inne dzieci. Niestety dziecko niepełnosprawne nie zmaga się tylko z bólem, jaki mu daje choroba, musi również stawić czoła innemu, często dożo gorszemu – bólowi odrzucenia, niezrozumienia. Na co dzień czuje się gorsze, wyśmiewane, często bardzo samotne.
 
Adaś jest niepełnosprawnym, samotnym, wyśmiewanym chłopcem – tak wygląda jego życie na ziemi, jednak, gdy przenosi się do Aimeiz wszystko się zmienia. Tak nie potrzebny mu wózek, może skakać, biegać, chodzić boso po plaży. Ma wiele wspaniałych przygód, walczy z prehistorycznymi dinozaurami – tam jest szczęśliwy.
 
Książka jest wspaniała, ciekawa, pouczająca, wciągająca. Pokazuje ważne problemy, zachowania dzieci, które niestety można spotkać na każdym kroku. I jak mam być szczera niestety to właśnie my rodzice jesteśmy za to odpowiedzialni, każemy nie patrzeć zamiast tłumaczyć, nie pokazujemy, że osoby niepełnosprawne też czują, kochają, są takie jak my. Choć wyglądają często inaczej, przeżywają te same emocje, a często dużo silniej niż osoby zdrowe.
 
„Wieloświaty Rodzinne tajemnice Część 1” to książka, którą warto podsunąć dziecku, zaciekawi historią i zmusi do zastanowienia się czy aby na pewno samo nie zachowuję się nie tak jak trzeba w stosunku do niepełnosprawnej osoby, raniąc ją, zadając ból dużo gorszy niż ten fizyczny. Osobiście uważam również, że i dorośli powinni ją przeczytać i zastanowić się chwilę czy aby nie warto porozmawiać z własnym dzieckiem o niepełnosprawności. Polecam.
 
 
Zalety:
· Ciekawa.
· Pouczająca.
· Wciągająca.
· Pokazująca ważne problemy.
· Dla starszego dziecka i dla dorosłego.
 
 
 
Wady:
BRAK
 
 
Moja ocena – 10\10
 
https://anka8661.blogspot.com/2018/03/wydawnictwo-alegoria-ksiazka-pt.html

Recenzowany produkt

Wieloświaty - Rodzinne tajemnice

Wieloświaty - Rodzinne tajemnice

Małgorzata Górna

Dane o produkcie

  • Format: 140 x 205 mm
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-62248-81-0
  • Wydanie: I, 2016

Ocena czytelników

Cena: 25,00 zł brutto