Mama, żona - kobieta blog - Zapraszam na opinię o książce pt.: „Podaj łapkę misiu”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Alegoria.

Książka pt.: „Podaj łapkę misiu” to niezwykła propozycja dla dzieci i dorosłych. Po przez postać misia pokazuje problemy dzieci z Zespołem Aspergera. Pokazuje, co takie dziecko przeżywa, jak sobie z tym radzić, jak powinni się zachowywać inni w jego otoczeniu, a jednocześnie uczy, że inność nie jest gorsza, że nie powinno się jej bać, odrzucać takie osób.
 
Miś ma na imię Kostek, nie rozumie, dlaczego nie może jak inni bawić się na koncercie, dlaczego słoneczko go drażni, a najlepiej czuje się sam w domu. Na szczęście ma bliskie osoby, które pomagają mu odkryć prawdę, oswoić się z nią, radzić sobie z lękami. M.in. króliczek – przyjaciel misia.
Wśród nas jest wiele osób chorych, często odrzucanych przez innych, dzieci w szkole czy przedszkolu potrafią być okrutne. Tylko czy to, aby na pewno ich wina? Moim zdaniem nie. To my rodzice zawodzimy, unikając, nie tłumacząc, oceniając a dzieci tylko biorą z nas przykład. Więc następnym razem, gdy widzimy np. osobę na wózku nie mówmy dziecku „nie patrz się tak nie ładnie”, a porozmawiajmy na ten temat, odpowiedzmy na pytania, a gdy dziecko w przyszłości będzie miało styczność z osobą „inną” nie będzie ona dla niego popychadłem, a może stać się przyjacielem. Przemyślcie te słowa.
Wracając do książki moim zdaniem nie tylko warto ją podarować dziecku, ale i samemu przeczytać, najlepiej kilka razy. Tak by poznać, zrozumieć i nauczyć się, że „inny” nie znaczy gorszy, choroby nikt nie wybiera, a my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za to, jaki stosunek do ludzi chorych mają nasze dzieci. Zdecydowanie polecam.
 
 
Zalety:
 
· Dla dzieci i dorosłych.
· Przekazuje ważne wartości.
· Pokazuje jak wygląda Zespół Aspergera.
· Uczy wrażliwości, tolerancji i to nie tylko dzieci.
 
 
 
 
Wady:
 
BRAK
 
 
Moja ocena – 10\10
 
Link: http://anka8661.blogspot.com/2018/02/wydawnictwo-alegoria-ksiazeczka-pt.html
 

Recenzowany produkt

Podaj łapkę misiu

Podaj łapkę misiu

Krystian Głuszko

Dane o produkcie

  • Format: 235 x 165 mm
  • Oprawa: twarda
  • ISBN: 978-83-62248-57-5
  • Wydanie: I, 2015

Ocena czytelników

Cena: 19,00 zł brutto