Mama, żona - kobieta blog - Zapraszam na opinię o książce pt.:   "Nie jestem lalką"
Lukrecja ma trzynaście lat, jest śliczna, przez co często porównywana do Barbie, a jej świat staje na głowie. Do tej pory ukochana jedynaczka uważająca swoich rodziców za doskonałych ma mieć rodzeństwo. Mama jest w ciąży, a ona ma spędzić wakacje u rodziny taty, której ani trochę nie zna. Początkowo wszystko idzie, nie tak jak trzeba, a spędzenie wakacji w dalekiej Apulii na południu Włoch wcale nie wydaje się wspaniałe. Po czasie okazuje się, że nie jest tak źle, poznaje nowych przyjaciół, a jednocześnie odkrywa tajemnice rodzinne. Zaczyna patrzeć troszkę inaczej na własne życie i rodziców. Jakie tajemnice odkryje Lukrecja? Czy wakacje zmienią jej życie? Jaka okaże się rodzina taty? Czy tylko nowych przyjaciół znajdzie we Włoszech?

Amelce książka zdecydowanie przypadła do gustu. Według niej historia o Lukrecji jest ciekawa, a sama dziewczynka „realna”. Ma takie same problemy, jak wiele dzieci w jej wieku, a pomysły na ich rozwiązanie są pomysłowe.

Teks prosty, ciekawy i zrozumiały. Amelka nie miała problemów z jego zrozumieniem, co sprawiło, że książkę czytała z przyjemnością.

Książka idealna dla dziewczynek w wieku Amelki (12-13 lat). Ciekawa, wciągająca, z bohaterką, z którą można się utożsamić. Zdecydowanie polecam.
 
 
 
Zalety:
 
  • Ciekawa.
  • Główna bohaterka z którą dziecko może się utożsamić.
  • Zrozumiały tekst.
 
 
 
Wady:
 
BRAK
 
 
Moja ocena – 10\10
 
Link: https://anka8661.blogspot.com/2019/02/wydawnictwo-alegoria-ksiazka-pt-nie.html?fbclid=IwAR2BNfv9vmdNZSshw1BxEnFHwjzjRB8YOYgIbSR4x49gkx-r00s1D2CLIXw

Recenzowany produkt

Nie jestem lalką

Nie jestem lalką

ALVISI GIGLIOLA

Dane o produkcie

  • Format: 130 x 205
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-62248-96-4
  • Wydanie: 1

Ocena czytelników

Cena: 12,00 zł brutto