Świat Tomskiego blog - Recenzja "Korkiem i pralką. Dziennik strażnika ładu Wszechświata"

Świat Tomskiego

 

„Korkiem i pralką. Dziennik strażnika ładu Wszechświata” Magdalena Lewandowska

„Pilnowanie porządku wszechświata to najtrudniejsza praca ze wszystkich. Mój partner i najlepszy przyjaciel mówi, że jest gorsza od odrabiania pracy domowej.”

Nie jest to typowa książka. Jest to poradnik, zapis doświadczeń psa – strażnika ładu Wszechświata, pozycja naukowa i kolorowanka. Bohaterem jest pies, który oprowadzając czytelnika po mieszkaniu zdradza tajniki swojej misji. Każde pomieszczenie to nowe naukowe wytłumaczenie zjawisk, z którymi spotykamy się każdego dnia. Lektura tej książki może być wstępem do poznania trudnych pojęć takich jak: grawitacja, czarna dziura czy czasoprzestrzeń. Pies w przystępny sposób opisuje te zjawiska, podsumowując je dodatkowo w słowniczku, który znajduje się na końcu publikacji. Dzieciaki spotkają tu ufoludki, wiedźmy czy smoki, które również czasami potrafią zaplątać się w kuchni.

 

Gdy już przeczytacie książkę, oswoicie się z nowymi pojęciami możecie chwycić w dłoń kredki i najzwyczajniej dodać temu światu trochę koloru. Gdyż zgodnie z zamysłem autorek nie tylko mamy poznać teorię, ale także rozwijać kreatywność.

 

 

Część pierwsza recenzji 3 nowości w biblioteczce – wydawnictwo Alegoria

 


Recenzowany produkt

Korkiem i pralką, czyli dziennik strażnika ładu Wszechświata

Korkiem i pralką, czyli dziennik strażnika ładu Wszechświata

Magdalena Lewandowska

Dane o produkcie

  • Format: 204x291 mm
  • Oprawa: miękka
  • ISBN: 978-83-62248- 94-0
  • Wydanie: I, styczeń 2019

Ocena czytelników

Cena: 15,00 zł brutto