Mama, żona - kobieta blog - Zapraszam na opinię o książce pt.: „Julka. Po pierwsze - uwierz w magię”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Alegoria.

 
Julka ma 16 lat, gdy jej życie się zmienia. Zamiast do cioci na wakacje zostaje wysłana do szkoły magii. Tylko, że ona wcześniej nic nie wiedziała, że ma magiczne zdolności, nikt nie pytał jej czy właśnie tego chce. Decyzja została podjęta za nią, a Julka została o tym tylko poinformowana, bez przygotowania, przez ciocię nie mamę, w samochodzie jadąc do nowej szkoły. To nie jedyna tajemnica, którą poznaje dziewczynka. Nastolatka w krótkim czasie musi sobie poradzić z problemami codziennymi, jakie ma każda nastolatka, z tajemnicami rodzinnymi często bardzo zaskakującymi, a także z nowym, magicznym środowiskiem. Czy to jej się uda? Czy uwierzy w magię?
 
 
Amelka ma 11 lat i dla niej książka była bardzo ciekawa. Pełna magii, przyjaźni, śmiechu, ale również problemów takich, z jakimi się wiele dziewczynek zmaga, nie tylko tymi magicznymi, fantastycznymi, mało realnymi. Dziecko w jej wieku już może się utożsamiać z bohaterką, mimo, że różnica jest 5 lat (cóż teraz dzieci trochę szybciej dorastają J).
 
Czy warto sięgnąć po książkę? Moje dziecko twierdzi, że zdecydowanie tak. Według niej jest pełna humoru, ciekawa, wciągająca, a Julka jest bardzo fajną dziewczyną. Amelka właśnie zaczytuje się w drugiej części, a pierwszą zdecydowanie poleca.
 
 
 
Zalety:
 
· Magiczna.
· Ciekawa.
· Wciągająca.
· Pokazuje również realne problemy, z jakim zmaga się nie jedna nastolatka (jak np. nowe środowisko, w którym trzeba się zaaklimatyzować).
 
 
 
Wady:
 
BRAK
 
 
Moja ocena – 10\10
 
Link: http://anka8661.blogspot.com/2018/04/wydawnictwo-alegoria-ksiazka-pt-julka.html

Recenzowany produkt

Julka - Po pierwsze ? uwierz w magię

Julka - Po pierwsze ? uwierz w magię

Iwona Wilmowska

Dane o produkcie

  • Format: 140 x 205 mm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • ISBN: 978-83-62248-52-0
  • Wydanie: I, 2013

Ocena czytelników

Cena: 22,00 zł brutto